10 - PŘÍBĚH POKRAČUJE
Na místě dnešního Divadla pod Palmovkou se hrála česká představení už od roku 1865. Novodobé dějiny libeňského divadla se datují od roku 1948.
V průběhu 67 sezon bylo v divadle uvedeno 406 premiér. Za všechny režiséry, kteří touto scénou prošli, připomeňme Otomara Krejču, Jana Grossmana, Václava Lohniského, Evžena Sokolovského nebo Petra Kracika. Na zdejším jevišti hráli například i Vlasta Burian a Eduard Vojan. V hereckém souboru působili mimo jiné Jan Skopeček, Josef Kemr, Dana Kolářová, Eduard Cupák, Radoslav Brzobohatý, Ladislav Mrkvička, Marie Málková či Věra Galatíková.
V roce 2013 bylo divadlo při povodni zaplaveno. Soubor dva roky zkoušel a hrál mimo svou domovskou scénu. Navzdory podmínkám za tu dobu vzniklo devět nových inscenací. Nová kapitola Divadla pod Palmovkou se začne psát v říjnu 2015, kdy bude jeho budova po rekonstrukci znovu otevřena.
V minulosti se Palmovka profilovala jako divadlo stavějící především na práci s hercem. Naším cílem je obnovit toto pojetí a přidat něco navíc.
Klasická díla světového dramatu jsou kulturní pamětí lidstva a tedy nutnou součástí dramaturgie repertoárového divadla. V moderně pojatých inscenacích budou tvořit základ naší produkce. Tato díla, postavená na velkých příbězích, mají společnou schopnost srozumitelně vyjadřovat emoce a myšlenky, provokovat smích a vyvolávat katarzi – tedy to, co diváka vrací do divadla.
Budeme však klást důraz také na uvádění současných her a prostřednictvím divadelního Studia PalmOFFka usilovat o získávání nových mladých diváků, pro které budeme vytvářet linii politického kabaretu a experimentálního či autorského divadla.
Divadlo pod Palmovkou Vás zve na svá nová představení Krvavá svatba; Můj romantický příběh; Spolupracovníci; Celebrity; Poprask na laguně; Othello; Dva ubohý Rumuni, co mluvěj polsky; 1000 věcí, co mě serou a na inscenace spřízněných divadel F. X. Kalby a Cabaret Calembour.
Připravované premiéry: Henri de Blowitz (divadelní obrazy ze života jednoho z nejvlivnějších Čechů); FUK! (současná tragikomedie o některých úskalích mužského středného věku); Laskavé bohyně (kontroverzní román, který šokoval svět, poprvé na českém jevišti).